Koszty wyanjmu biur

Koszt najmu domu może się okazać znacznie niższy od ceny wynajmu powierzchni w nowoczesnym biurowcu. Domy dysponują poważnym atutem w postaci miejsca do parkowania, którego często brakuje w zatłoczonym centrum miasta. Klienci, którzy decydują się na wynajem domu w Warszawie, często poszukują ofert w dzielnicach takich jak: Bemowo, Okęcie, Bielany, Mokotów.

Firmy najczęściej szukają budynków o pow. 200-600 mkw., choć są też klienci szukający siedzib o pow. poniżej 100 mkw. O wyborze, poza lokalizacją, decyduje również odpowiedni standard wykończenia. Sprawą drugorzędną jest, czy dom to budynek wolno stojący czy też część zabudowy szeregowej. Organizowanie biur w domach jest podyktowane - rzecz jasna - chęcią obniżenia kosztów wynajmu.

Dostępne są też naturalnie oferty z cenowej „górnej półki”, np. wolno stojące domy w Wilanowie (od 500 do 800 mkw.) za ok. 30-45 tys. zł miesięcznie. Należy dodać, że są to budynki spełniające wszystkie wymogi biura - posiadają recepcje, pokoje biurowe z pełnym wyposażeniem, sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne.