Podstawową sprawą w przypadku budowy, kupna lub wynajmu biura jest kwestia lokalizacji. Oczywistym jest że dogodna lokalizacja biura - z dobrym dojazdem i wygodnym parkingiem - może zdziałać cuda, jeśli chodzi o kontakty z klientami. Równie duże znaczenie ma wygląd budynku, standard wyposażenia i wystrój pomieszczeń. To kwestie o strategicznym nierzadko wpływie na wizerunek firmy.
Atrakcyjna lokalizacja (w ścisłym centrum lub w śródmieściu) jest szczególnie istotna dla firm kojarzących się z prestiżem, opierających swoją działalność na częstych kontaktach z klientami/kontrahentami w siedzibie firmy. Dotyczy to np.: kancelarii prawniczych, doradztwa i pośrednictwa finansowego czy ubezpieczeniowego, biur turystycznych lub obrotu nieruchomościami, agencji bankowych, itp.
Natomiast dla firm takich jak: biura handlowe, architektoniczne i projektanckie, agencje reklamowe czy wydawnictwa, realizujących różnego rodzaju projekty i spotykających się z klientami w swojej siedzibie tylko czasami - lokalizacja ma znaczenie drugorzędne. Dlatego też mogą one z powodzeniem umiejscowić swoją siedzibę poza centrum, czy wręcz na obrzeżach miasta. Dobrym rozwiązaniem potrzeb biurowych dla tych branż może być wynajęcie willi, położonej w spokojnej i zadbanej dzielnicy.