Charakterystyka miasta Poznań i jego szanse rozwojowe

Poznań to jedno z największych miast w Polsce, które jest dobrze rozwinięte i staje się przyjaznym miastem dla każdego zarówno jego mieszkańców jak i osoby je odwiedzające. Miasto Poznań nosi pełną nazwę Stołeczne Miasto Poznań, która kojarzy się z tradycja i kultura tegoż miasta. Poznań to bardzo stare miasto i bardzo duże.

Należy do jednych z największych w Polsce zarówno pod względem powierzchni jak i liczby ludności je zamieszkującej. Poznań uważany jest za miejsce narodzin państwa polskiego. Położone jest nad Wartą i co więcej stanowi ważny węzeł komunikacyjny pomiędzy Berlinem i Warszawą dzięki swojemu położeniu. Otrzymał on nagrodę tak zwany pomnik historii nadanego przez samego prezydenta.

Poznań to również miasto nie tylko historyczne. Jest to miejsce, gdzie doskonale rozwija się również kultura, nauka, czy gospodarka, a także przemysł. W końcu Poznań jest nam wszystkim doskonale znany z organizowanych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poznań to także miasto, które stawia na naukę. Funkcjonuje tu bowiem, aż osiem uczelni wyższych co z tego cztery stanowią Uniwersytety.

Poznań może pochwalić się także duża liczba uczelni prywatnych i największą w Polsce liczbą studentów. Tutaj doskonale rozwinęła się również komunikacja i kultura. Poznań jest ośrodkiem wielu zabytków i jest miastem doskonale rozwiniętym. Także gospodarka miasta stoi na bardzo wysokim poziomie.