Klimatyzacja i rekuperacja

Rekuperatory bezkanałowe w obiektach sportowych i gastronomicznych

Pisaliśmy już po wielokroć o tym, jak niezastąpione jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury we wnętrzach, w jakich jest produkowana, przygotowywana , a oprócz tego przechowywana żywność. Mam tutaj na myśli szczególnie tę żywność łatwo psującą się, której najmniejsze wahania temperatury mogą nieodwracalnie zaszkodzić.

Jednakowo jest właściwie we wszystkich obiektach gastronomicznych. Też w lokalach oraz na tych wyżej wymienionych zapleczach ponadto w kuchniach przez calutki czas musi panować poprawna temperatura powietrza. Nie zostać może ani zbyt niska ani zbyt wysoka. Ma to znaczenie nie wyłącznie dla jedzenia tam przygotowywanego oraz przechowywanego, ale również dla klientów.

Komfort cieplny

Bez wątpienia nie mamy sposobność zapominać o ludziach. Dokładnie tak samo zdarza się w wypadku obiektów sportowych. Zbyt niska temperatura tam panująca mogłaby zniechęcić wszystkich do uprawiania jakiegokolwiek sportu. Dlatego bardziej intensywnie zarówno obiekty gastronomiczne jak i obiekty sportowe zostają wyposażone w rekuperatory.

W wielce wielu sytuacjach rekuperatory powiązane były z aparatem wentylacji, jednak w takich przypadkach instaluje się rekuperatory bezkanałowe. Nie wymagają do własnej pracy systemu wentylacyjnego, przez co są dużo bardziej wydajne oraz łatwiejsze w eksploatacji.