Billboard jako skuteczne narzędzie reklamy w kampanii wizerunkowej.

Wielu specjalistów od reklamy billboardy traktuje po macoszemu. Według ich opinii ta forma reklamy nie jest do końca skuteczna, chyba że chodzi tylko i wyłącznie o kampanię wizerunkową. A same kampanie wizerunkowe wiążą się z naprawdę wysokimi kosztami. Billboard to forma reklamy, która de facto nie może przekazać zbyt wiele treści. Może jednak skutecznie uświadomić odbiorcy istnienie danej marki.

Kampanie wizerunkowe to główny element kampanii wyborczych. I tutaj właśnie billboard czy plakat jest podstawowym nośnikiem informacji. Na tego typu billboardach najczęściej pojawiają się kandydaci partii politycznych. Dzięki tym plakatom wyborcy wiedzą, na kogo będą mogli zagłosować w swoim mieście. A więc tak naprawdę billboard w kampanii wyborczej może mieć duże znaczenie.

Billboardy są również bardzo często wykorzystywane w kampaniach społecznych. I tu znowu mają one większy sens niż w przypadku reklam tradycyjnych. Dobrze zrobiona kampania społeczna z wykorzystaniem właśnie billboardów czy plakatów z pewnością skutecznie trafi do odbiorcy. Jeśli dodatkowo zmusi go do refleksji to można mówić o sporym sukcesie kampanii.

Ostatnio billboardy są również wykorzystywane jako forma prezentowania własnego życiorysu. Na taki pomysł wpadł pewien mężczyzna z Warszawy, który umieścił na billboardzie swoje CV. Dostał bardzo wiele ofert pracy. Jak widać potencjalni pracodawcy docenili kreatywność tego mężczyzny.

Na pewno im większe miasto tym więcej billboardów. To czy są ona bardziej zauważalne w większym mieście, gdzie jest ich naprawdę bardzo wiele, czy w mniejszym - jest kwestią sporną. Lecz to w jaki sposób billboard przemawia do odbiorcy zależy w głównej mierze od tego, co prezentuje i w jakiej formie.